VN

21. května 2007 v 20:50 | Lenzu |  Vanilla Ninja
Vanilla Ninja (Triinu, Piret, Katrin a Lenna) je nejznámější a nejpopulárnější estonskou skupinou všech dob. Že se nejedná o žádné umělé hvězdy z kastingů, ale nadané a talentované umělkyně prokazují nyní na svém evropském a asijském koncertním turné. Jejich popularita strmně stoupá, např. v Rakousku, Švýcarsku, Polsku a Německu obsazují čelní místa hitparád, jsou častými hosty v rádiích.
Vanilla Ninja byla založena v létě roku 2002. Společnost TopTen napadlo, že by mohli založit novou a trochu odlišnou dívčí skupinu a jejich producenti začali v pátrání po vhodných kandidátkách. První byla vybrána Maarja Kivi, známá z mnoha hudebních soutěží a její debut byl v roce 2002 ve finále estonského Eurovision Song Contest. Další byla Lenna Kuurmaa a dvě semifinalistky The Fizz Superstar, Piret Järvis a Katrin Siska. Teď nastal čas přemýšlet o hudbě, na kterou se měla děvčata zaměřit a toho se ujal skladatel Sven Löhmus. První písní Vanilla Ninja byla píseň "Nagu Rockstaar" a "Purunematu", které byly zahrnuty v TopTen albech "Autumn Hit 2002" a "Winter Hit 2003". Jejich třetím songem byla skladba "Club Kung-Fu" a jakkoli je to neuvěřitelné, v roce 2003 vyhráli Eurovision Song Contest s celkovým počtem 37 044 hlasů, což byla skoro polovina z celkového množství hlasů. Prvním mezinárodním albem Vanilla Ninja bylo album "Traces of Sadness", které bylo vydáno v červnu 2004. Toto album vyšlo i na DVD pod názvem "Traces of Sadness - Live in Estonia" a dostalo se mezi 3 nejlepší německé desky.
Ale hned po vydání "Traces of Sadness" se rozhodla Maarja Kivi pro odchod ze skupiny. Novým členem, který měl přebrat místo po Maarje se stala Triinu Kivilaan. V srpnu 2004 vyšel poslední vydaný singl z "Traces of Sadness" a to balada "When The Indians Cry". A k Vánocům nadělila Vanilla Ninja všem svým fanouškům rozšířené dvoudiskové album "Traces of Sadness - Limited Edition" s novou verzí písně "When The Indians Cry" s názvem "The Light of Hope".Na jaře 2004 děvčata cestovala se dvěma populárními skupinami - Overground a Preluders. Mno... Pak vydaly album Blue Tattoo, které vyšlo v březnu roku 2005. Na konci roku 2005 vydaly Best of.A tedka se připravují na turné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama