3:15 zemřeš

22. července 2007 v 15:41 | Lenzu |  Filmy
13. listopadu 1974 obdržela policie šílený telefonát, který je zavedl do Ocean Avenue 112 v Amityville, Long Island. Uvnitř rozlehlého domu se jim naskytla děsivá scéna - celá rodina DeFeových byla zavražděna. V následujících dnech se Ronald DeFeo, Jr. přiznal k tomu, že postupně zastřelil své rodiče a čtyři sourozence, a tvrdil, že hlasy v domě ho vedly ke spáchání těchto hrůzných vražd(Chyt´ je zab je). O rok později se George a Kathy Lutzovi a jejich děti stěhují do tohoto domu a věří, že bude jejich vysněným domovem. Ale krátce poté, co se zabydlí, začnou se dít podivné a nevysvětlitelné věci, ze všech koutů domu se ozývají podivné hlasy…Tento horor je natočen podle skutečného příběhu George a Kathy Lutzových a připomíná jednu z nejstrašlivějších událostí všech dob… Po 28 dnech rodina Lutzových z rezidence uprchla. Nyní, 30 let po těchto šokujících událostech, které inspirovaly román - bestseller a jeden z nejpopulárnějších hororových filmů všech dob, znovu ožívá dům, kde to všechno začalo: dům v Amityville.
Příběh o nemovitosti ovládané zlem ale Douglas publiku prodat nedokáže, byť má k ruce překvapivě schopné herce: Ryana Reynoldse a Melissu Georgeovou.
Ti ztvárnili manžele ­George a Kathy Lutzovy, kteří levně koupí nádherný dům v městečku Amityvil­le. Spolu se třemi dětmi se do něj ihned nastěhují, a to přestože se v jeho zdech o rok dříve odehrála šestinásobná vražda. "Domy nezabíjejí lidi. Lidi zabíjejí lidi," tvrdí George. Následující týdny ho však přesvědčí o opaku. Celou budovou totiž prostupuje démonická síla, která stála za nedávným masakrem a jež se začne vehementně dobývat i do Georgeovy mysli. Film nakonec začne připomínat odvar z Kubri­ckova Osvícení - stále násilničtější George se ­do­konce chopí sekyry a po vzoru Jacka Nicholsona si s ní při pronásledování rodiny 'otvírá' dveře .

Přestože původní Horor v Amityville nebyl žádné veledílo, měl poměrně ­plynulé tempo vyprávění a nechyběla mu závěrečná gradace. 3:15 zemřeš se ale drolí na jednotlivé hrůzné scénky a primitivní lekačky - budiž Douglasovi připsáno k dobru, že v obou oblastech čas od času uspěje. Sekvence, v níž manželé zachraňují dceru před skokem ze střechy, je dokonce vylo­ženě výborná.
SICE JSEM TO JEŠTĚ NEVIDĚLA, ALE MILUJU HORORY PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miska miska | Web | 22. července 2007 v 15:50 | Reagovat

mo ja som ho videla a bol strasny

2 Lenna Lenna | 2. ledna 2008 v 19:50 | Reagovat

mno zas tak hrozný to nebylo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama