Biografie - Tarji

31. července 2007 v 9:38 | Lenzu |  Nightwish
TARJA SOILE SUSANNA TURUNEN CABULI
17.SRPNA 1977
KITEE, FINSKO
Tarja začala studovat hudbu v 6 letech, a po té, co se přestěhovala do Kitee začala v 18 studovat Sibeliovu Akademii. Od roku 1996 se stala zpěvačkou symphonic-gothic rockové skupiny Nightwish, kterou byla do roku 2005. Tarja vystupovala na Festivalu Savolinna Opera, nicméně se stala mezinárodně slavnou právě až s Nightwish, a to vydáním CD Oceanborn.
V roce 1999 zpívala ballet Evangeliumi v Národní finské Opeře. Vystoupení bylo několikrát vyprodáno.
Při koncertování s Nightwish, mezi roky 2000-2001, se zapsala na Universitu v Karlsruhe, v Německu.
V roce 2003 se tejně vdala za Argentinckého obchodníka Marcela Cabuliho.
V roce 2003 byla Tarja pozvaná prezidentkou Tarjou Halonen a jejím manželem do prezidentského paláce při příležitosti oslavy Finského Dne Nezávislosti. Diváci televizní stanice Yle ji uznali jako nejlépe oblečenou dámu.
Po delší pauze natáčí s Nightwish velmi očekávané album Once, doprovázené ročním světovým turné (2004-2005). K Vánocům vydala svůj sólový singl Enkelin Unelma (Jeden andělský sen) , za niž ve své rodné zemi získala zlatou desku. Pro Jaro 2005 natočila duet s německým zpěvákem Martinem Kessicim, Leaving you for me , k písni byl natočen i videoklip.
V říjnu 2005 byla Tarja v otevřeném dopise
"vyhozena " z Nightwish . Prý kvůli zvětšeným finančním zájmům a nezájem o fanoušky. Tarja odpověděla dalším otevřeným dopisem, uveřejněným na její oficiální stránce.
V Prosinci 2005 vystoupila na vánočních koncertech ve Finsku , Německu, Španělsku a Rumunsku.
V současnosti Tarja připravuje sólové album k Vánocům , vydání vánočních písní. Spolupracovala také se svým bratrem Timo Turunenem. Na jeho debutovém albu s ním nazpívala jeden duet a doprovodné vokály ke všém skladbám na CD. Nebude chybět ani na Savonlinna Opera Festival.
(tento článek vznikl zčásti za pomoci wikipedia.com)
ZAJÍMAVOSTI:
Bydliště: Helsinki, Finsko

E-mail: Tarja byla bohužel nucena svou emailovou schránku kvůli nedostatku času zrušit.

Koníčky: Hudba je mou prací i mým koníčkem.

Hudební minulost: V nižších ročnících základní školy jsem začala zpívat s pomocí mého učitele a měla jsem soukrommé hodiny klavíru. Ve vyšších ročnících základní školy jsem začala hrát na flétnu v umělecké škole. Po skončení základní školy jsem začala studovat hudební střední školu v Savonlinně se zaměřením na klasický zpěv a hudební divadlo. Potom jsem šla studovat církevní hudbu na Sibeliuskou Akademii. V současné době se specializuji na klasický zpěv.

Oblíbené...

Jídlo: Kuře

Nápoj: Suché, jemné červené víno

Film: Gladiátor

Hudba: Všechno od vážné hudby až po hard rock.

Režisér: Ridley Scott

TV-program: Na televizi se moc nedívám, ale o víkendu se dívám na zprávy a sleduji nejlepší filmy

Herec/Herečka: Russell Crowe

Kniha: RT

Spisovatel: Mika Waltari

Skupina: Je těžké jmenovat tu nejlepší. Je mnoho dobých skupin.

Album: Gladiator soundtrack

Píseň: Brahmsova Von ewiger Liebe

Roční období: Jaro

Náš nejlepší koncert: Celé naše jihoamerické turné.

Nejlepší koncert, jaký jsi viděla: Opera v Norma Colón v Buenos Aires. Skupina byla OPRAVDU dobrá!!! huh...

Nejhorší noční můra: Že se ráno probudím němá!

Místo, které by jsi chtěla navštívit: Exotický, malý ostrov někde hodně, hodně daleko. Žádná turistika, žádní Finové. Jenom ticho.

Životní filosofie: Úsměv :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zezuan zezuan | E-mail | Web | 14. srpna 2007 v 8:44 | Reagovat

Ahojky na mém blogu je bleskajda tak se zapojte :-)

2 zezuan zezuan | E-mail | Web | 19. srpna 2007 v 20:50 | Reagovat

Ahojda na mém blogu je bleskovka!!!Vyhrává každý!!Tak se zapojte!!:-)

3 Tiemstra Tiemstra | 16. května 2008 v 21:38 | Reagovat

NGW jako skupiny jsem si nesmírně vážila a považovala jsem ji v té době za jednu z nejlepších. Co Tarja prováděla na pódiu se slovy nedá popsat. Je to bravůrní zpěvačka s nespornou elegancí, šarmem a vyjímečným hlasem. Po jejím "odchodu" (mimochodem s tím, že ji vyhodili souhlasím, protože co dělala poslední roky to už hraničilo se vším, ale zároveň tvrdím, že si nad sebou vyřkli dost tvrdý ortel i oni sami) jsem rozhodně čekala, že ji nahradí někdo, kdo má zhruba stejné kvality. Šeredně jsem se zmýlila. Anette je tuctová zpěvačka, které absolutně chybí nějaký vkus (oblečení.... cccc   kdyby byla v gotické kapele neřeknu ani půl slova, tam už to tak nějak patří, ale tady????????) má strašně jemný hlas a při určitých výškách jde slyšet, že to doslova tahá z paty. Některé písničky byly určeny pro Tarjin operní hlas a proto nevidím důvod je vyloženě ničit! No, podle mě výběr nové zpěvačky totálně zmršili! Tuomas prohlásil, že každá z nich má jiné kvality - já jsem je u AT rozhodně nenašla! Jejich nové album Dark Passion Play jsem si poslechla a stačilo mi. Kdybych nevěděla, že jsou to NGW tak to rozhodně nepoznám (až na hlas Marca). Ze svého seznamu jsem je nadobro vyškrtla.    11.05.2008 jsem byla na koncertě ve Zlíně na Tarji a na to co tam předvedla nikdy nezapomenu. Slovy to ani nejde popsat. Tarja byla úchvatná a naprosto nepřekonatelná. Její písničky na albu My Winter Storm nejsou tak krásné, jako v jejím živém podání se svým typickým vystupování na pódiu. Líbí se mi na ní, že svůj čas rovnoměrně rozděluje mezi fanoušky jak po pravé straně, tak po levé. A má pro ně vlídný úsměv a pozdrav.                                              Já pořád říkám, že Tarja z odchodu z NGW si něco vzala sebou, co už tam nikdo nedá! Jak říkám, to co předvádí na pódiu a vyvolává tu atmosféru je nenávratně pryč. Každopádně Tarji budu v budoucnu věnovat svoji pozornost, protože má opravdu vyjímečný hlas a rozhodně si to zaslouží.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama