Montgomery Burns

20. srpna 2007 v 21:41 | Lenzu |  Simpsnovi

Celé jméno:
Charles Montgomery Burns
Zaměstnání:
Majitel jaderné elektrárny
Věk: 104 let
Dabing v ČR: Bedřich Šetena
Dabing v USA: Harry Shearer
Charakteristika:
Pan Burns je chamtivý miliardář, který by pro peníze udělal snad cokoliv.
Když byl Montgomery Burns velmi mladý, žil šťastně se svými rodiči a bratrem.Pak se rozohodl,žít se svým příbuzným (zkrouceným miliardářem). Bavil se tím ,že zraňoval přistěhovalecké pracovníky.Jeho oblíbená hračka byl medvídek Bobo. V epizodě "Medvídek" se Burns pokouší medvídka najít,ale předběhne ho Maggie.
Burns absolvoval univerzitu "Yale",ročník 1914.Ve druhé světové válce sloužil se seržantem Abrahamem Simpsonem.Po válce ukradl trilion-dolarovou bankovku, která měla sloužit k rekonstrukci Evropy.Tu mu následně ukradl Fidel Castro. Během šedesátých let Burns vyráběl ve své laboratoři biologické zbraně až do té doby, než byla zničena aktivisty za mír.V této organizaci byla i Homerova matka Mona Simpsonová.
Až by Burns zemřel měl být Bart jeho dědic.
V epizodě" Dva tucty a jeden chrt" Burns ukradl Simpsonům 25 chrtů ,ze kterých si chtěl udělat kožich.
V díle "Kdo postřelil pana Burnse" nechal zakrýt Springfield slunečním štítem ,aby lidi používali víc energie.Hodně problémů mu dělá zapamatovat si Homerovo jméno.Ten z toho dostal amok a přísahal, že Burnse zabije. Ostatně ,jako všichni lidé ve Springfieldu.Když pak Burnse skutečně někdo postřelil,bylo velmi těžké odhalit střelce, protože každý obačan ve Springfieldu měl důvod.Nakonec se zjistilo že Burnse postřelila Maggie. Ale Burns je i otec,má syna Larryho.Burns celé dny tráví ve své kanceláři, ve "Své" jaderné elektrárně. A vždy ,když se mu něco povede,mumlá si nízkým zlověstným hlasem a se sepjatými konečky prstů "znamenitě".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama