životopis Alyson

24. srpna 2007 v 12:32 | Lenzu |  Alyson Hannigan

Celé Jméno: Alyson Lee Hannigan
Přezdívka: Allycat
Datum narození: 24. března 1974
Místo narození: Washington D.C., USA
Rodiče: otec Al (řidič kamionů), matka Emilie (realitní agentka) - rozvedli se v roce 1976
Sourozenci: nemá, ale v dětství si vytvořila imaginární sestru Jenny
Vyrůstala v: Atlantě, Georgia
Střední škola: San Fernando Valley, CA
Vzdělání:
- Northside School of the Performing Arts, Atlanta, GA
- California State University, Northridge (obor psychologie)
Co ji proslavilo: role Willow Rosenberg v tv sérii Buffy the Vampire Slayer (1997-2003)
Výška: 168 cm
Přírodní barva vlasů: mahagon
Barva očí: zelené
Oblíbená barva: fialová
Tetování: vlastní tři - u pravého vnitřního kotníku má párek delfínů, na levém nártu želvu a japonské znamení kanji na kříži, které znamená úspěch a štěstí
Oblíbený herec: Steve Buscemi
Oblíbená herečka: Jodie Foster
Oblíbený film: Toy Story (Příběh hraček), Being John Malkovich (V kůži Johna Malkoviche)
Oblíbený seriál: X-Files (Akta X)
Nejoblíbenější jídlo: hranolky
Alergie: na ryby
Koníčky: Kickbox a karate
Manžel: Alexis Denisof (Wesly v BTVS/ATS)
Alyson Hannigan se narodila 24. března roku 1974 ve Washingtonu, D.C. Od dětství se již vyskytovala na televizních obrazovkách a to zejména v reklamách, jako malinká se po rozvodu rodičů, byli jí dva roky, přestěhovala do Atlanty, kde začala navštěvovat Northside School of the Performing Arts. Od svých čtyř let se pravidelně začala objevovat v reklamách. Její první spot byl pro společnost Delta, další reklamy ve kterých se objevila jsou například reklama pro Oreo Cookies, McDonald's nebo Six Flags.

Krásná mimozemšťanka
V jedenácti letech se s matkou přestěhovala do Los Angeles aby mohla rozvíjet a pokračovat ve své herecké kariéře v televizi a u filmu. Její filmový debut přišel roku 1988 ve filmové komedii My Stepmother Is An Alien (Krásná mimozemšťanka), kde představovala dceru Dana Aykroyda, Jessie Mills. Pro fanoušky Buffy je zajímavostí, že jejím dětským partnerem zde byl Seth Green, známý jako Oz. Následující rok získala stálou roli v sitcomu Free Spirit, který se ale na tv obrazovkách neudržel moc dlouho a zahrála si i v řadě různých televizních minisériích a sitcomech (jako například v Roseanne, Touched by an Angel, Almost Home nebo Picket Fences), tak to pokračovalo až do roku 1997, kdy získala roli Willow v Buffy.

Michelle v American Pie 2
Roku 1992 odmaturovala na North Hollywood High School a šla studovat psychologii na California State University. Do roku 1997 dostával jen malé roličky v tv seriálech a sitcomech, ale roku 1997 byla obsazena do role Willow Rosenberg v Buffy, jež naplno odstartovala její kariéru. Tuto roli získala namísto jiné herečky, která se původně představila v pilotu k Buffy. Mimo Buffy se s rolí Willow představila i v spin-offu Angel.
Roku 1999 se jí naskytla příležitost zahrát si ve filmu American Pie. Původně měla hrát postavu Heather (hrála ji Mena Suvari), ale jí se více zamlouvala role Michelle Flaherty, protože si myslela, že je zábavnější. Tuhle roli nakonec dostala a objevila se i v následných dvou pokračování American Pie 2 a American Wedding.
Díky úspěchu v Buffy se objevila v roce 1998 po boku Toma Everetta v komedii Dead Man on Campus. V roce 2000 si zahrála malou roličku ve filmu Boys and Girls po boku Jasona Biggse a Freddie Prinze Jr.

S Alexisem
Po tříleté známosti s Alexisem Denisofem si řekli ano 11. října roku 2003 v Californském Desert Hot Springs. Alyson je majitelkou dvou koček, tří psů a dvou myší (Dixie a Petunia), společně s Alexisem žijí v Sacramentu, CA.
Alyson je zanícenou fanynkou kickboxu a závodů aut, také má ráda kočky a psy a stejně tak knihy od Dr. Seusse. Na levém kotníku má vytetovaný párek delfínů, na pravém nártu má želvu a na zádech pak vytetované japonské kanji znázorňující úspěch a štěstí.
Společně s herečkami Tangi Miller a Holly Marie Combs je mluvčím organizace zabývající se výzkumem a prevencí rakovinou prsu.

How I Met Your Mother
Byly o ní natočeny dvě písně: Jednou nazvanou čistě "Alyson Hannigan" nahráli ji Juvenile Wreck a písničku "This One Time" (za kterou vděčí nezapomenutelné větě z filmu American Pie) napsali The Malcolm Effect
V květnu roku 2004 si zahrála na divadelních prknech v Londýně po boku Luke Perryho v divadelní hře Nori Ephron When Harry Met Sally (Když Harry potkal Sally).
V současné době záři v sitcomu How I Met Your Mother, kde se představuje v roli Lily.Dále jejím posledním filmem je Děsnej doják , který ale díru do světa asi neudělá:(((
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama