Listopad 2007

Tajemství Lonského léta

18. listopadu 2007 v 9:59 | Lenzu |  Filmy
Je 4.července a v malém přmořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie. Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky kravavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé dohodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co si udělala minulé léto." Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět 4.července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí.

Pokoj 1408

18. listopadu 2007 v 9:48 | Lenzu |  Filmy

Pokoj 1408

Izba 1408
1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných "přirozených" úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)


Letuška 1.třídy

17. listopadu 2007 v 10:08 Filmy
Letuška první třídy - View from the Top
Originální název: View from the Top Motto: Nepřestávej, dokud nedosáhneš vrcholu! Typ filmu: romantická komedie Rok výroby: 2003 Režie: Bruno Barreto
Hrají:
Stephen Tobolowsky , Gwyneth Paltrow , Christina Applegate , Mark Ruffalo , Candice Bergen , Kelly Preston , Rob Lowe , Mike Myers , Marc Blucas , Payton Miller , Gavin Fink , Chad Everett , Frank Novack , Roark Critchlow , Andrew Chitko , Wayne Federman , Joshua Malina , Jon Polito , John Francis Daley , Jorge R. Hernandez , Duane King , Emile Ohayon , Frederick Coffin , Daniel Raymont

Donna Jensenová žije stejný život jako její vrstevnice z městečka Silver springs. Netouží ovšem po ničem jiném než po tom, vypadnout z rodného hnízda a nebýt jako její matka - bývalá exotická tanečnice, která si život zkazila sérií neúspěšných partnerských svazků.

Jednoho večera, když si připadá úplně na dně, Donna v televizi uvidí rozhovor se Sally Westonovou - oslnivou zralou ženou, která našla smysl svého života jako letuška. Donna neváhá ani okamžik a vyrazí dobýt svět.

Malá letecká společnost Sierra Airlines se však ukáže být jen potvrzením skutečnosti, že by se nikdo neměl smířit s kompromisy. Lety z Fresna a zpět v trapné sexy uniformě Donně brzy začnou připadat přiliš přízemní, i když v kolegyni Sherry se domnívá najít opravdovou kamarádku. Dívčiným cílem se stává velká, prosperující společnost Royalty Airlines provozující mezinárodní lety na špičkové úrovni.

Absolvovat přijímací řízení a náročný výcvik není žádná zábava, Donna se však drží svého snu. Kariéra letušky v 1. třídě - a to potvrzuje i zkušená veteránka Westonová, která se ambiciózní dívky ujme - ovšem předpokládá nechat dole na zemi celý soukromý život. A to i včetně sympatického, opravdově zamilovaného studenta práv Tima Stewarta…..
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/film/letuska-prvni-tridy/N141212-c9722.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Letuška první třídy (View from the Top) Letuška první třídy (View from the Top) Letuška první třídy (View from the Top) Letuška první třídy (View from the Top) Letuška první třídy (View from the Top) Letuška první třídy (View from the Top)

Van Helsing

17. listopadu 2007 v 9:53 Filmy
Van Helsing - Van Helsing
Originální název: Van Helsing Typ filmu: epicko-akční dobrodužný film Rok výroby: 2004 Režie: Stephen Sommers Hrají: Kate Beckinsale , Hugh Jackman , Richard Roxburgh , Will Kemp , Alun Armstrong , Josie Maran , Robin Atkin Downes , Kevin J. O'Connor , Shuler Hensley , Bob Joles , Ivo Nanov , James HoranHluboko v karpatských horách se nachází mýtický a záhadný kraj Transylvánie - svět, kde je všudypřítomné zlo, kde se objevuje nebezpečí stejně přirozeně, jako východ slunce, a kde nabývají konkrétní podobu příšery, jaké se objevují jen v nejstrašidelnějších nočních můrách. Vynalézavý filmový tvůrce, který oživil nadpřirozenou bytost z dávné historie ve filmech Mumie a Mumie se vrací, nyní rozšiřuje svůj filmový rejstřík a přivádí na plátno nejvyšší podobu zla, jako směs poznaného i nepředstavitelného, které musí čelit jedinečné božské síle Van Helsinga. Obecenstvo bude vtaženo do záhadného, vizionářského světa, vytvořeného režisérem Sommersem. Časově je příběh situován do 19. století v Londýně, Římě, Paříži a Transylvánii. Zde je lidstvo v neustálém nebezpečí před vtělením (inkarnací) ďábla v mnoha podobách: jsou to monstra, která přežívají generace, aniž je ohrozí opakované útoky ubohých, spravedlivých duší, neúnavně bojujících za zachování lidské rasy.

Frankesteinovo monstrum Drakula, Vlkodlak a ostatní, jsou Sommersem pojati jako dynamické dědictví tradice příšer, které vystupovaly v klasických filmech společnosti Universal. Sommers tím, že toto dědictví oslavuje a přibližuje je nové generaci filmového publika, mění klasiku na žhavou současnost.

Do tohoto světa, plného záhad, přivádí Sommers Van Helsinga (Hugh Jackman), legendárního lovce příšer, který se zrodil na stránkách Bram Stockerova Drakuly. V jeho neúnavném boji, zbavit svět strašidelných monster, Van Helsing na pokyn tajného spolku cestuje do Transylvanie aby přemohl mocného a nebezpečného hraběte Drakulu (Richard Roxburgh) a připojil se k neohrožené Anně Valerious (Kate Beckinsale) a zbavil její rodinu po generace trvající kletby tím, že přemůže upíra.

Obrázek “http://img.osobnosti.cz/film/van-helsing/N154694-64c52.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing)

Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing) Van Helsing (Van Helsing)

Blade 2

17. listopadu 2007 v 9:44
BLADE 2
Když Blade (Wesley Snipes) v předchozím díle opustil svého nejlepšího přítele Whistlera (Kris Kristofferson) měl za to, že je mrtvý. Došlo však ještě k něčemu daleko horšímu. Whistler byl infikován upířím virem. O tom však Blade nemá ani tušení. Našel si nového společníka, který si říká Scud (Norman Reedus) a je expertem na antiupíří zbraně všech typů. Společně křižují nocí a zdá se, že je likvidace upírů baví více, než kdykoli předtím. Jako blesk z čistého nebe je tak zasáhne zpráva, že Whistler je zadržován kdesi v Praze a není na tom zrovna nejlépe. Blade neváhá ani sekundu, protože přijít na pomoc příteli je pro něj samožřejmostí, i když to znamená proniknout hluboko do týlu nepřátelských linií. Boj s nemilosrdným protivníkem začíná a Praha se brzy zalije krví...

Blade 1

17. listopadu 2007 v 9:38 | Lenzu |  Filmy
Existují upíři nebo ne? Je to pouze výplod lidské fantazie nebo skutečně žijí mezi námi? Odpověď zní - ano! A jediný, kdo dokáže ochránit lidstvo je Blade...Blade alias Eric Brooks je na první pohled obyčejný američan, avšak skrývá tajemství. Je totiž upír. Tedy přesněji řečeno, napůl upír a napůl člověk. Od ostatních upírů se odlišuje tím, že mu nevadí sluneční paprsky, ovšem stinnou stránkou je jeho touha po krvi. Aby nemusel vysávat krev nevinným lidem, používá speciální sérum.Blade prišel na svět jako každé jiné dítě. Jeho matku ale v posledních dnech těhotenství kousl upír a pak se Blade narodil. Zapřísáhl se pomstít všem upírům a svého spojence našel ve Wistlerovi, jenž má podobný osud jako Blade - upíři mu pozabíjeli celou rodinu. Dvojice lovců vede skutečnou válku proti temným a krvelačným příšerám, které jsou vždy bez milosti zlikvidovány. A lidstvo nemá o jejich existenci ani potuchy...

Seznam skladeb 01. Blade Theme - Danny Saber & Marco Beltrami 02. Cowboy - Fatboy Slim & Eve 03. I Against I - Masive Attack & Mos Def 04. Right Here, Right Now - Paul Oakenfold & Ice Cube 05. Tao of the Machina - BT & The Roots 06. Child of the West - Roni Size & Cypress Hill 07. The One - Dub Pistols & Busta Rgynes & Silkk The Shocker 08. We Be Like This - Danny Saber & Fabolous & Jadakiss 09. Gorillaz On My Mind - Gorrilaz & Redman 10. Gangsta Queens - Groove Armada & Trina & Rah-Digga 11. PHDream - The Crystal Method & Bubba Sparxxx 12. Raised in the Hood - Roni Size & Volume 10 13. Gettin´ Aggressive - Moby & Mystikal 14. Mind What You Say - Buppy

http://belledesneige.9online.fr/blade1.jpg

Blade Trinity

17. listopadu 2007 v 9:25 Filmy

O filmu:

Blade: Trinity
USA, 2004, 113 min
Oficiání web: Blade: Trinity
Režie: David S. Goyer
V hlavníh rolích: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Dominic Purcell, Jessica Biel, Ryan Reynolds, Parker Posey, James Remar, Natasha Lyonne, Eric Bogosian
Blade: TrinityDrake v Sýrii již několik století odpočívá a není nijak nadšen, že ho jeho potomci vzbudili. Nicméně jim je ochoten pomoci proti tomu, kdo je terorizuje - Blade - poloviční upír, který jím být nechce, nenávidí je a svůj vlastní rod se snaží zprovodit ze světa. Z počátku ale nemá štěstí. Omylem zabije mladíka, který si na upíra jen hrál. Co čert nechtěl, celou scénu sledovala, na video natočila a policii předala upírka Danica (Parker Posey). Díky tomu jdou teď po Bladovi nejen upíři, ale i FBI. A jak později zjistíme, tyto dvě bandy se trochu překrývají.
Blade: TrinityJsou tu i jiní lovci upírů. Partička, která si říká Nightstalker a která Bladovi v jedné nepříjemné chvíli zachrání život. Zajímavé je, že o nich Blade dřív nevěděl. Nicméně se mu příliš nezavděčí a i když s nimi nakonec musí spolupracovat, nemá je moc rád, připadají mu směšní, nedospělí, nezkušení, lehkovážní, zkrátka mu nesedí. Nejvíc ho štve Hannibal King (Ryan Reynolds), je největší hláškař filmu.
Blade: TrinityUpíři něco chystají. Blade o tom nic neví. Členové Nightstalker tuší. Chtějí se zbavit lidí jednou pro vždy. Jak to ale udělat, když jsou na jejich krvi závislí? Proč je ale lovit, když by se dali třeba pěstovat a jenom dojit? Upíři jsou plně připraveni Blada zničit a skutečně to s ním už chvílema nevypadá dobře. S pomocí Nightstalkerů však nakonec zvítězí a upíři jsou definitivně poraženi.
Svižná a relativně drsná hudba, provázející většinu akčních scén, sice dává filmu spád a akční scény zdůrazňuje, bohužel je ale celkem primitivní, bez fantazie a hlavně stále stejná. Jiný hudební žánr by se asi hodil lépe.
Blade: TrinityCelkem zajímavý nápad byli psí upíři. Sice mi připadali spíš jako vetřelci než upíři, ale vhledem k tomu, že se tam mihli jen dvakrát, bylo to pěkné zpestření. Už vím co mi připomínali: nakažené psy z filmu Věc (lespoň tlamou).
Proti předchozím dílům je Blade: Trinity slabý odvárek. Co ale čekat od třetího pokračování úspěšného filmu? Jednou holt invence dojít musí, aby už nikoho nenapadlo točit další díl. I když závěr filmu si pro něj prostor nechává.

Fotky Emilie

16. listopadu 2007 v 23:07 | Lenzu
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/foto/emilie-autumn/N85219-3ec41.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Emilie Autumn Emilie Autumn Emilie Autumn Emilie Autumn Emilie Autumn


http://img.osobnosti.cz/foto/emilie-autumn/O85215-fdc41.jpg

http://darksanctuary.unblog.fr/files/2007/07/emy73.jpg
Emilie Autumn Emilie Autumn

Životopis Emi

16. listopadu 2007 v 23:01 | Lenzu

Emilie Autumn

Zpěvačka, houslistka

Datum narození: 22.09.1979 Místo narození: Malibu, Kalifornie, USA Znamení: Panna
Emilie je americká zpěvačka, houslistka a také módní návrhářka ( své modely si vyrábí sama). Svůj hudební styl sama nazvala jako "victoriandustrial" , dal by se to charakterizovat jako alternativní elektronika s gothic rockem, punkem i industrialem. Emilie také věří, že každá žena je víla. Je to umělkyně každým kouskem, dokonce její pes nosí vílí křidýlka (říká mu "fairy-dog"). I díky své extravagci se prosadila jak v USA tak i na ostatních kontinentech ( hodně fanoušků má v Německu a Holandsku). Na svém kontě má celkem tři alba: Enchant (2003), Opheliac (2005) a Laced/Unlaced (2007). Své fanoušky potěšila i Deluxe Edition alba Opheliac z roku 2006. Ještě z téhož roku pochází i EP Lair & Dead is the new Alive.

Z filmu Blade Trinity

16. listopadu 2007 v 22:59 | Lenzu |  Jessica Biel
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/foto/jessica-biel/N114472-82fb1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel Jessica Biel

Fotky Alyssy.J.M

16. listopadu 2007 v 9:05 | Lenzu |  The Charmed
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/foto/alyssa-jayne-milano/N154592-0eb52.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano Alyssa Jayne Milano

Fotky Holly M.C.

16. listopadu 2007 v 8:58 | Lenzu |  The Charmed
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/foto/holly-marie-combs/N83461-50641.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs Holly Marie Combs

Spolu...

16. listopadu 2007 v 8:49 | Lenzu |  The Charmed
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/film/carodejky-tv/N101555-3bc81.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed)

Jejich Domov

16. listopadu 2007 v 8:42 | Lenzu |  The Charmed
Obrázek “http://img.osobnosti.cz/film/carodejky-tv/N148356-48342.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed) Čarodějky (TV) (Charmed)

Další fotky Rose

16. listopadu 2007 v 8:37 | Lenzu |  The Charmed
http://rose-mcgowanova.navajo.cz/rose-mcgowanova.jpg
Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan

Fotky Rose

16. listopadu 2007 v 8:28 | Lenzu |  The Charmed
http://ese76.files.wordpress.com/2007/09/rose-mcgowan.jpg
Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan

Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan Rose McGowan
Rose McGowan

Životopis AT

15. listopadu 2007 v 12:49 | Lenzu |  Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

modelka, herečka, zpěvačka

Datum narození: 02.07.1985 Místo narození: West Deal, New Jersey Znamení: Rak
Ashley Tisdale se poprvé objevila na televizní obrazovce v několika epizodách různých seriálů např.: Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. Měla také malou roli ve filmu Donnie Darko v roce 2001. Poté se Ashley Tisdale stala známou. Nejvíc ji proslavila role v televizním filmu High School Musicial, kde ztvárnila zápornačku Sharpey a hrála jí více jak přesvědčivě!

Kromě herectví se věnuje také hudbě. Už ve dvanácti letech zpívala pro prezidenta USA Billa Clintona. Své první sólové album vydala 6.2.2007. Její neznámější písničky jsou Not like that, He said, she said a Suddenly.

Osobní
Rodiče: Lisa a Mike Tisdale
Sourozenci: starší sestra Jen

Filmografie GW

15. listopadu 2007 v 12:48 | Lenzu |  Gwyneth Paltrow
Filmografie:
2007Hezké sny (Good Night, The) ...Dora
2006Hlava nehlava (Running with Scissors) ...Hope Finch
2006Infamous ...Kitty Dean
2006Boffo! Tinseltown's Bombs and Blockbusters ...Viola De Lesseps
2005Důkaz (Proof) ...
2004Flying Legion Air Combat Challenge, The ...Polly Perkins
2004Svět zítřka (Sky Captain and the World of Tomorrow) ...Polly Perkins
2003Sylvia ...Sylvia Plath
2003Letuška první třídy (View from the Top) ...Donna Jensen
2002Possession ...Maud Bailey
2002Austin Powers - Agent 003 (Austin Powers in Goldmember) ...Gwyneth Paltrow as Dixie Normous in 'Austinpussy'
2001Těžce zamilován (Shallow Hal) ...Rosemary Shanahan
2001Royal Tenenbaums, The ...Margot Tenenbaum
2001Anniversary Party, The ...Skye Davidson
2000Nahoru, dolů (Bounce) ...Abby Janello
2000Duets ...Liv
1999Talentovaný pan Ripley (Talented Mr. Ripley, The) ...Marge Sherwood
1998Srdcová sedma (Sliding Doors) ...Helen Quilley
1998Velké naděje (Great Expectations) ...Estella
1998Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love) ...Viola De Lesseps
1998Hush ...Helen Baring
1998Perfect Murder, A ...Emily Bradford Taylor
1997Thomas Jefferson ...Jefferson's grandaughter
1996Pallbearer, The ...Julie DeMarco
1996Gambler (Tvrdá osma) (Sydney (Hard Eight)) ...Clementine
1996Emma ...Emma Woodhouse
1995Holé lebky (Higher Learning) ...Student
1995Moonlight and Valentino ...Lucy Trager
1995Sedm (Se7en) ...Tracy Mills
1995Jefferson in Paris ...Patsy Jefferson
1994Mrs. Parker and the Vicious Circle ...Paula Hunt
1993V moci posedlosti (Malice) ...Paula Bell
1993Kost a kůže (Flesh and Bone) ...Ginnie
1993Deadly Relations ...Carol Ann Fagot Applegarth Holland
1992Cruel Doubt ...Angela Pritchard
1991Hook (Hook) ...Young Wendy
1991Shout ...Rebecca

Životopis GP

15. listopadu 2007 v 12:46 | Lenzu |  Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow

Herečka

Datum narození: 28.09.1973 Místo narození: Los Angeles, California, USA Znamení: Váhy

Gwyneth Paltrow se narodila v Los Angeles jako dcera herečky, Blythe Dannerové (držitelka Oscara) a producenta/režiséra Bruce Paltrowa (zemřel v roce 2002). Již od svých pěti let se začala objevovat po boku své matky v malých divadelních rolích. Když jí bylo 11 let celá rodina se přestěhovala do Massachusetts. Kde její otec začal režírovat divadelní představení a to bylo období kde její herecká kariéra začínala a práce rodičů Gwyneth velmi ovlivnila. Odmaturovala na Spence School a pak odešla studovat antropologii na Kalifornskou univerzitu předtím, než se rozhodla a začít kariéru herečky.

Filmovým debutem byla role v roce 1991 ve filmovém muzikálu Křik. Ve stejném roce ještě hrála mladou Wendy ve Spielbergově filmu Hook. O dva roky později udělala významný dojem ve filmu Kost a kůže (Flesh and Bone) . Dále získala malinkou, ale nezapomenutelnou roli v Mrs. Parkerová a začarovaný kruh (Mrs. Parker and the Vicious Circle - 1994) a Jefferson v Paříži (Jefferson in Paris - 1995)

Opravdová sláva přišla, když natočila thriller Sedm, kde si zahrála maličkou roli po boku Brada Pita jako jeho žena. Nebyla to jen ta role co ji proslavila, ale mnohem více pozornosti se věnovalo její známosti s Bradem Pittem. Hereckým úspěchem byla pro Gwyneth v roce 1996 hlavní role ve filmové adaptaci románu Jane Austinové Emma. Za tento snímek a její dokonalý britský akcent se jí dostalo velkého uznání. Ještě ten stejný rok si zahrála ve dvou filmech: Tajemný telefon (The Pallbearer) a Gambler (Hard Eight, Sydney).

Následně natočila filmy jako Velké naděje (Great Expectations), Srdcová sedma (Sliding Doors) a Dokonalá vražda(A Perfect Murder) . Nepochybně nejúspěšnější byla romantické komedii Zamilovaný Shakespeare (Shakespeare in Love), za který získala Zlatý Glóbus, cenu Screen Actors Gild Award i Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli. Díky těmto oceněním se z Gwyneth stala opravdová hvězdu. Dalším filmem byl Talentovaný pan Ripley, který si dělal také zálusk na Oscara , ale nakonec jej nezískal. Komedii Duets, režíroval Gwynethin otec Bruce Paltrow.

Roku 2005 si zahrála ve filmu režiséra Johna Maddena Důkaz, který vypráví působivý příběh mladé ženy Catherine (Gwyneth Paltrow), kterou pronásleduje minulost jejího otce (Anthony Hopkins) a stíny její vlastní budoucnosti; Důkaz odhaluje spojení mezi genialitou a šílenstvím, křehký vztah mezi otci a dcerami a podstatu pravdy a rodiny

Filmografie AB

15. listopadu 2007 v 12:45 | Lenzu |  Amanda Bynes
Filmografie:
2007Hairspray ...Penny Pingleton
2006Super náhradník (She's the Man) ...Viola
2005Roboti (Robots) ...Piper
2003Velké dobrodružství prasátka Wilbura (Charlotte's Web 2: Wilbur's Great Adventure) ...Nellie
2003Co ta holka chce (What A Girl Wants) ...Daphne Reynold
2002Velký tlustý lhář (Big Fat Liar) ...Kaylee
2001Rugrats: Still Babies After All These Years ...Vypravěč
1999Amanda Show, The ...Host/Regular Performer/Penelope Taynt